ایرادات سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان و حل آنها

مشکلات سیستم سرمایشی گرمایشی ساختمان

راهنما 09359655118

حل مشکلات به وجود آمده در سیستم های سرمایشی مانند کولر آبی ، کولر گازی ، تکنولوژی تهویه مطبوع و همچنین برطرف سازی ایرادات سیستم های گرمایشی مانند اسپیلت گرمازا ، شوفاژ ، بخاری ، شومینه و تکنولوژی روز دیجیتالی تا مقدار ابتدایی نیاز به آگاهی افراد هر خانواده دارد ولی در صورت پیچیده شدن میتوانید با ما تماس گرفته تا نیروی متخصص به محل شما اعزام نماییم .

 

مبانی سیستم های گرمایشی و سرمایشی

یکی از تاسیسات بسیار مهم در ساختمان ، ابزار و وسایل لازم برای حفظ دمای محیط در محدوده تحمل انسان در شرایط گرما و سرمای هوا می باشند که مجموعه این ابزار سیستم های گرمایشی و سرمایشی نام دارند . انواع مختلفی از این سیستم ها متناسب با آب و هوا و نیاز هر منطقه و با امکانات و ارزش مالی متفاوتی وجود دارند .

اگر این ابزار به درستی مورد استفاده قرار گیرند و در صورت بروز مشکلات جزئی به موقع تشخیص داده شده و مورد تعمیر قرار بگیرند ، دارای عمر مفید بالاتر بوده و هزینه های تعمیر کمتری را تحمیل می کنند . به این منظور بهتر است که ما به عنوان یک کاربر اطلاعاتی درباره این تاسیسات داشته باشیم تا در صورت امکان قادر به انجام تعمیرات جزئی باشیم .

 

ایرادات سیستم های اصلی و عملکرد وسایل گرمایشی و سرمایشی

معمولا اختلال در عمل کرد این وسایل از نا مناسب بودن خروجی آن ها و عدم تولید هوای مطبوع برای ساختمان تشخیص داده می شود . در این صورت حتما باید به یکی از سه بخش اصلی عملکردی مراجعه شود و علت مشخص شود . این سه بخش شامل موارد ذیل می باشد که بدین شرح است :

  1. منبع اصلی تولید هوای سرد یا گرم
  2. تجهیزات انتقال هوا به فضای داخل ساختمان
  3. سیستم کنترل دمای ابزار گرمایشی بر اساس دمای ساختمان
 

این سه بخش اصلی برای هر دو نوع سیستم های گرمایشی و سرمایشی وجود دارند و اگر ایرادی در عمل کرد وسیله مشاهده شود باید هرسه این قسمت ها مورد بررسی قرار گیرند . با این تفاوت که سیستم های سرمایشی با مصرف انرژی دمای هوای داخل را کم کرده و سیستم های گرمایشی با انتقال انرژی به هوای داخل ساختمان آن را گرم می کنند ، ضمنا با بهینه سازی سیستمها در مصرف برق نیز بسیار صرفه جویی میگردد .

انرژی مورد استفاده در این سیستم ها متفاوت است هرچند در سال های اخیر از انرژی های نوین و تجدیدپذیر نیز استفاده می شود اما استفاده از انرژی برق و گاز متداول تر می باشد . برای اطلاعات کسب نمودن در این حوزه و یا درخواست اعزام متخصص به محل کافیست با شماره تلفن ما تماس بگیرید .